Adventní dílna (19. 12. 2012)

Jaký je nejhezčí dárek, který můžeme věnovat svým blízkým? No přeci ten, který si pro ně vytvoříme sami. Možnost takový si vyrobit měli i žáci ZŠ Záboří těsně před Vánocemi při již tradiční adventní dílně. Zájem o ní je mezi dětmi opravdu velký, některé z nich všechny své výrobky ani nemohli unést. Vždyť také bylo opravdu z čeho vybírat: stromečky z vaty nebo notového papíru, svíčky s nálepkami si mladí umělci odnášeli na podtáccích z krabiček od sýrů nebo v papírových krabičkách či sáčcích. Krásné byly i svícny z cukru nebo papírové hvězdy a andělíčci. Ačkoli některé výrobky již vyžadovaly určitou zručnost, s přispěním učitelů či svých starších spolužáků je zvládli vytvořit i ti nejmenší,  některým dětem pomáhaly i maminky s babičkami.
     Snad i tyto vlastnoručně vyrobené dárky pomohly vytvořit ve všech rodinách krásnou vánoční atmosféru.