Školní akademie (19. 12. 2013)

Předvánoční čas je na ZŠ Záboří spojen většinou s adventní dílnou, ve které žáci vyrábějí vlastními silami různé originální dárky pro své nejbližší. Letos ale děti věnovaly svým rodičům, ale i dalším příznívcům školy jiný dárek - předvánoční školní akademii.
    O tom, že tato vánoční akce má své neoddiskutovatelné kouzlo, se všichni přítomní přesvědčili v samotném úvodu. Zhasla světla, rozezněly se první tóny koledy Tichá noc a na parket vstoupili žáci celého prvního stupně se svíčkami v rukou.  Dojemné entrée! V rychlém sledu poté násladovala další taneční a dramatická čísla, která se nesla převážně ve vánočním a pohádkovém duchu. Postupně se vystřídali zástupci všech tříd, někteří žáci se objevili dokonce v několika scénkách. Vyzdvihovat určitý bod programu postrádá význam, neboť za každém z nich stály několikatýdenní náročné přípravy. Dle ohlasů publika se ale školní akademie 2013 velmi podařila.
    V momentě, kdy se na ploše tělocvičny objevili daváťáci, bylo všem jasné, že se blíží konec. Krásnou tečku nakonec obstarali všichny žáci školy, kteří si společně i s některými diváky zazpívali několik koled. Věřme, že podobná atmosféra zavládne mezi žáky, učiteli a rodiči v celém roce 2014.

Michal Gutwirth