Atletika Blatná (3. 10. 2012)

Hlavní čas sportovních soutěží sice nastává až koncem školního roku, ale už na jeho úvod připravily společně ZŠ TGM Blatná a ZŠ Záboří již pošesté atletické závody škol Blatenska. Svou formu zde poměřují žáci obou blatenských ZŠ, atleti z Bělčic, Sedlice a Záboří. Sice zde chybí zástupci dalších škol okresu, přesto všichni sportovci rádi otestují svou výkonnost, aby v květnu a červnu mohli porovnat síly i s těmi úplně nejlepšími. To ovšem neznamená, že se na blatenském stadionu neurodily výborné výkony. O jeden z nejhodnotnějších se postaral „vytrvalec“ ze Záboří František Honsa, který běh na 1000m vyhrál v čase ještě o 13 sekund lepším, než byl ten, s nímž v červnu triumfoval na okresním finále atletické olympiády. Neztratili se ani další Zábořáci, první místo obsadily rovněž Simona Šourková v běhu na 600m, Sára Vadlejchová v šedesátce, Anna Hokrová ve skoku vysokém (na snímku) a soupeře nenašla ani štafeta dívek. Celkem získala ZŠ Záboří 11 cenných kovů.
    Doufejme, že se zábořští atleti neztratí ani příští rok v okresních soutěžích, jejich výkony naznačují, že by i v tomto školním roce mohla zábořská atletika opět přivážet vavříny ze soutěží královny sportu.

Michal Gutwirth

Výsledky - mladší žáci, mladší žákyně, starší žáci, starší žákyně