Atletická olympiáda (20. 6. 2012)

Hned následující den po 1. stupni se vydali do Strakonic poměřit síly se svými vrstevníky i starší atleti. Ve velké konkurenci se takový úspěch neočekával, ale v koutku duše jsme doufali, že by se Fandovi Honsovi na hrudi nějaká „placka“ blýskat mohla. První vlaštovka přilétla ve formě osobního rekordu Lukáše Zrna ve skoku vysokém. S blížícím se startem vytrvalostních distancí přeci jen nervozita stoupala, to už ale na start běhu na 600 m vyrazila Simča Šourková. Od úvodu plnila taktické pokyny, a když tři sta metrů před cílem běžela s poměrně velkým náskokem první, rodilo se velké překvapení. S blížícím se finišem se ovšem několik soupeřek vzpamatovalo a náskok naší běžkyně se výrazně ztenčoval. Učitelův tep se pomalu blížil hranici infarktu, aby nakonec přišla obrovská radost a úleva. První zlatá medaile pro ZŠ Záboří po několika letech.
    Vítězka ještě ani nesundala své startovní číslo a na oválu už kroužila další medailová naděje. Fanda Honsa od prvního metru hlídal přední příčky, a protože své tempo neustále stupňoval, získala ZŠ Záboří během 10 minut dvě zlaté medaile! V euforii ještě učitel posílá Lukáše Zrna na běh na 150 m, aby se nenudil a zkusil si další disciplinu. Pohled na stopky po doběhu přináší další šok! Druhé místo! Křičme bravo!
    Před několika lety se zdálo, že atletika v Záboří je definitivně na ústupu, ale jak vidno, rozhodně tomu tak není. Doufejme, že podobných skvělých výsledků budou žáci naší školy dosahovat i v dalších letech.

Michal Gutwirth