Školní bylinková zahrada

Každý začátek školního roku s sebou přináší řadu změn, nových poznatků a vylepšení. I naše škola se ocitla v kolotoči inovací. Rozhodli jsme se například obnovit školní zahradu. Stačil jediný okamžik, jediný pohled na prázdné místo v samém srdci školy. Zavřete oči a představte si nejen záhony se zeleninou, ale i trsy voňavých bylinek, ostrůvky okrasných trav, barevné obrazce trvalek a to vše lemované bílými kamennými chodníčky, samozřejmě s lavičkami k posezení.
    Děti se pro tento nápad nadchly a zapáleně spolupracují na přípravách a chrlí jeden skvělý nápad za druhým. Žáci 8. a 9. třídy si při hodině pracovní výchovy zahráli na zahradní architekty a při skupinové práci se v jejich hlavách zrodilo několik nápadů na finální podobu školní bylinkové zahrady. Příjemné zjištění bylo, ačkoliv pracovala každá dvojice na svém projektu samostatně, že ve svých přáních a představách jsou všichni jednotní. A tak se ve výkresech objevovala, kromě již zmiňovaných bylinek a oblíbené zeleniny, nejčastěji trampolína...
    Naším cílem je vdechnout těmto žákovským výkresům život a převtělit je do podoby reálného prostoru, který bude žákům sloužit nejen pro pěstitelské práce, ale i se tady mohou za teplého počasí učit nebo odpočívat po náročném dni stráveném ve školní lavici. V neposlední řadě chceme naši školu zkrášlit a zatraktivnit. Máme na paměti, že nic není zadarmo a že bez práce nejsou koláče. Proto budeme během zimních měsíců intenzivně pracovat na přípravách celého projektu, včetně zajištění materiálních i finančních prostředků. A s příchodem jara vše vypukne!
    PřKaždé dětské přání je v rukou dospělých. Myslíte si, že to společně dokážeme? Chtěla bych tímto za všechny své žáky požádat širokou veřejnost o spolupráci při realizaci této akce. Sledujte, prosím, dění ve škole, a pokud si myslíte, že nám můžete jakkoliv pomoci, dveře naší školy jsou vám otevřené...Tak neváhejte a vstupte!

Mgr. Monika Dubědová