Logická hra Brloh

Naše škola se v letošním roce zúčastnila desátého ročníku brněnské logické hry Brloh. Tuto hru pořádá Ústav matematiky a statistiky, Přírodovědecké fakulty na Masarykově univerzitě v Brně. Děti vytvořily jeden tým s názvem Rybičky, jeho členové byli: Júlie Balková, Lucie Majerová, Anežka Honsová a Vítek Flaška. Tento tým bojoval v prvních třech kolech této soutěže proti dalším týmům z celé republiky. Náplní těchto kol bylo řešení zapeklitých matematických a logických slovních úloh a příkladů. Někde však nestačila ani logika a matematika a děti musely zapojovat svoji představivost a tvořivost.
    Soutěže se zúčastnili žáci základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. V celkovém pořadí se náš tým umístil na 318. místě (z celkových 691 týmů), mezi tými ze základních škol na 132. místě (z celkových 378 týmů) a čistě jen v Jihočeském kraji na 20. místě (z celkových 60 týmů). Do finále soutěže naše Rybičky sice nepostoupily, ale držely se statečně a z výsledků vidíme, že se drží v horní polovině nejchytřejších dětí v celé České republice. Zábořští se zúčastnili této soutěže letos poprvé a kdo ví, třeba v příštích letech zazáří ještě víc.

Mgr. Jiří Jirsa

Datum a svátek/font>