Krajské finále ve florbalu Kaplice (16. 1. 2013)

"Postupujeme do kraje!" zvolala děvčata po závěrečném hvizdu rozhodčího v posledním zápase okresního finále 6. a 7. tříd ve florbalu. Všechny hráčky toužily po nápravě nepovedeného listopadového turnaje, kde se ovšem utkaly se staršími soupeřkami. Tentokráte se jim  do cesty postavily pouze dva týmy, Blatnou deklasovaly šestibrankovým rozdílem a většinu hracího času přehrávaly i dívky z domácí ZŠ Poděbradova Strakonice. Díky nezkušenosti sice přišly o dvoubrankové vedení, ale ne o triumf v turnaji.
    Než si ale florbalistky stačily uvědomit, jakého úspěchu dosáhly, už seděly ve vlaku do Kaplice, kde se krajské finále konalo jen pět dní po kole okresním. Bohužel už takhle ne příliš početné družstvo muselo odcestovat bez dvou hráček. Především absence brankářky byla velmi citelná, vždyť její náhradu bylo nutné najít během jediného tréninku.
   Na nervozitu ale v Kaplici rozhodně nebyl čas, neboť po slavnostním nástupu všech účastníků už na zábořské florbalistky čekalo zahajovací klání. Ukázalo se, že krajské finále určitě bude mít úplně jinou  úroveň. Soupeř z Bechyně sice nebyl výrazně lepší, ale proměnil prakticky všechny své šance a zvítězil 4:0.  Právě produktivita byla asi největším problémem týmu. Během celého dne totiž dokázaly skórovat pouze jednou, ačkoli šancí si vypracovaly poměrně dost. I  z tohoto důvodu nakonec zábořské hráčky dokázaly uhrát pouze jedinou remízu s Třeboní. Zvláště duel s Týnem nad Vltavou mohl při větší střelecké efektivitě skončit rozhodně jinak, než těsnou jednobrankovou prohrou.
    Dívkám se sice nepodařilo udělat velkou díru do světa, přesto je postup do krajského kola obrovským úspěchem, zvláště pokud si uvědomíme, jak malá škola reprezentovala celý strakonický okres. Věřme, že třetí postup florbalistek do krajského kola v průběhu šesti let nebude posledním a že florbal i nadále zůstane tak úspěšným a oblíbeným sportem.

Výsledky:
Okresní kolo - 11.1.2013 Strakonice