Lyžařský kurz Kramolín (13.-18.1.2019)

I v letošním roce se žáci naší školy vydali na šestidenní zimní radovánky do Skiareálu Lipno. Ubytováni jsme byli už po několikáté v chatě Lanovka, která stojí přímo pod sjezdovkami, což je velká výhoda. Do lyžařského výcviku se přihlásil dostatek dětí, aby se mohl pro nás žáky základní školy v Záboří uskutečnit. Poděkování patří milému a vždy usměvavému panu řediteli Gutwirthovi, který s námi měl pevné nervy, a dá-li se říci, v této zkoušce s "puberťáky" obstál na výbornou. Veliké dík samozřejmě patří starostlivé, usměvavé, milující mamince a zároveň paní učítelce Jirouškové, která to s tolika dětmi všech věkových kategorií také zvládla na jedničku podtrženou. Našemu strážnému anděli panu Pavlíkovi bychom také měli odevzdat své veliké díky, protože právě on nám ošetřoval naše "bebíčka a rýmičky". Další poděkování patří i dalším dospělákům, panu Kohoutovi, Volšičkovi a Merašickému, kteří stáli vždy poblíž s nápomocnou rukou.
    Některé z dětí jely na tento výcvik poprvé a některé už po několikáte, proto jsme byli podle našeho lyžařského umění rozděleni na více part. Pády, pokřiky a srandičky na sjezdovce nechyběly. Někteří při jízdě např. ještě stihli tančit makarénu, jiní se pokoušeli zajet co nejrychlejší slalom. Večerní procházky provázely věty jako: ,,Mně je zima!", ,,Dneska procházku ne!", ,,Bolí mě nohy!" a další... Plavání a jízdy na bobových dráhách letos také nechyběly. Děti si to parádně užily. Děkujeme všem, že se to i letos takto vydařilo! Až na jedno menší zranění si odtud děti přivezly jen zážitky, smích a radost. Nakonec děkujeme i chatě Lanovka, která nám poskytla " střechu nad hlavou" a také výborné jídlo. Děkujeme za vše i za ty překrásné medaile, které pro nás udělaly společně s instruktory žákyně z deváté třídy! Díky!!
Andrea Matoušková, žákyně 8. ročníku