Lyžařský kurz Kramolín (21.-26.1.2018)

Jak už tomu bývá zvykem, téměř na den přesně už několik let, se předposlední lednový víkend značně vyprázdní zábořská škola. Ptáte se proč? Ti situace znalí už určitě vědí! Zábořské děti přeci vyráží na lyžařský kurz v Lipně nad Vltavou. Toto středisko si žáci velmi oblíbili, a tak není důvod místo měnit. Sice zpočátku nebylo vůbec jisté, jestli se rekordní počet 31 lyžařů vůbec do chaty Lanovka vtěsná, ale nakonec se všichni do pokojů, i když s obtížemi, nějak nasoukali.
    Tradiční obavy, jestli vůbec bude na čem lyžovat, byly velmi brzy rozptýleny samotnou přírodou. Díky sněhovým dělům ležel na sjezdovkách dostatek bílé pokrývky, a když se ještě v den odjezdu začaly sypat vločky přírodní, bylo jasné, že letošní „lyžovačka“ bude opravdu vydařená.
     Poměrně vydařené počasí doprovázelo i snažení několika lyžařských nováčků, kteří ale po počátečních „držkopádech“ ve zdraví absolvovali celý zájezd a mohli tak na konci obdržet tradiční medaile za lyžařský pokrok. Perfektně upravených svahů si užívali i ti pokročilejší, a tak se snad nenašlo jedince, který by svým rodičům vyprávěl jiné, než nadšené historky.
    Věřme, že i za rok pojede směr Lipno nad Vltavou co možná největší počet milovníků lyžování a že se i další zájezdy povedou tak, jako ten letošní.
Michal Gutwirth