Mikulášská nadílka  (5. 12. 2018)

A je to tady zase - řinčení řetězů, rány na dveře, prostě obrovský rachot… děti vyhlížejí Mikuláše i jeho pomocníky, zpytují svědomí, sem tam i slzička ukápne…učit se moc nedá, protože kdo by v téhle atmosféře lovil v hlavě anglická slovíčka nebo počítal zlomky…každý rok je to stejné, prostě mikulášská nadílka v zábořské škole se vším všudy.
    I letos vzniklo v jedné třídě strašidelné peklo, kde se vážilo na čertovské váze (protože Luciferovi pomocníci musí vědět, kolik těch hříchů vůbec máte) a četlo se z Pekelné knihy (a to nejen dětem, obviněny byly i některé paní učitelky). Ti, co obstáli, pak vyplňovali různé křížovky a hádanky, ti hříšní zase skládali v pekle dříví, hráli s čerty karty a pili nápoj nevábné chuti a vůně. A samozřejmě došlo i na básničky a ti hodnější i ti méně hodní nakonec dostali krásně vyzdobené balíčky se sladkou odměnou.
    Velké díky opět patří našim deváťákům, kteří celou akci připravili.

Šárka Kučerová, třídní učitelka