Den Země 2026
Ve středu 22. 4. 2026 jsme na DEN ZEMĚ s dětmi z družiny vyrazili na zkrášlování svého okolí sběrem odpadu. Vybavili jsme se odpadkovými pytli a rukavicemi. Prošli jsme okolí autobusových zastávek, cestu k obecnímu úřadu, přes louku k bytovkám a závěrem jsme se prošli ještě okolo školky a školy. Byli jsme nemile překvapeni, že jsme nasbírali dva plné odpadkové pytle. Domluvili jsme se na pokračování v dalším týdnu u silnice na Lažánky a přilehlém okolí. S hořkosladkým úspěchem jsme donesli dalším pytel odpadu. Máme skvělý pocit, že jsme přírodě alespoň malým skutkem vypomohli.
Za ŠD Lenka Filipčíková