19. 3. Josef

Přednášky finanční gramotnost
Jídelní lístek od 18. 3. 2024

Úvod > Mateřská škola

Mateřská škola Záboří existuje od roku 1990, od 1. 1. 2003 se stala součástí ZŠ Záboří. Nachází se v pěkné, krásnou přírodou obklopené vesnici Záboří, nedaleko města Blatná. Je umístěna v samostatné budově blízko základní školy. Na školku navazuje obecní hřiště, které s dětmi kromě procházek do přírody využíváme k hrám a činnostem při pobytu venku.

MŠ Záboří je jednotřídní s celodenním provozem pro děti smíšeného věku – zpravidla od 3 do 6 let s kapacitou pro 28 dětí. Docházejí do ní děti z obcí: Záboří, Lažánky, Čečelovice, Slivonice a Bratronice i děti s trvalým bydlištěm mimo školský obvod, pokud to kapacita MŠ dovolí.

O děti a chod školky se starají dvě paní učitelky: Martina Řandová (vedoucí učitelka) a Bc. Lenka Končelová (logopedický asistent), a provozní pracovnice. Využíváme i pomoc školního asistenta. Jsme zapojeni do projektu „Škola pro budoucnost“ (Šablony I, II, III)

Školní vzdělávací program MŠ Záboří „PUTOVÁNÍ ZA POZNÁNÍM“ je založen na přirozeném střídání ročních období a s nimi souvisejících tradic a zvyků, a jak již napovídá naše motto i na spolupráci a dobrých vztazích. Učíme děti vnímat svět a získávat zkušenosti vlastním prožitkem, zaměřujeme se na sociální a komunikativní dovednosti, rozvoj řeči a pohybovou koordinaci. Vedeme děti k poznávání a ochraně přírody, ke vztahu k hudbě, výtvarným a pracovním činnostem. Podporujeme zvídavost, fantazii, tvořivost a zájmy dítěte. Učíme děti vidět to hezké kolem sebe, v sobě i v druhých, umět se z toho radovat a vzájemně si pomáhat.

Fotografie MŠ zde

Z akcí MŠ:

• vánoční focení dětí za účasti rodičů a sourozenců
  • vystoupení dětí na „Vítání občánků“
  • mikulášská nadílka
  • vánoční besídka
  • návštěva ZŠ s předškoláky
  • masopustní karneval
  • školní akademie
  • školní výlet
  • Den dětí
  • loučení s předškoláky